Dutinková brožka

Kreativní svět Brno

DSC_0005 (4).NEF

Budete potřebovat:

Fimo proffesional černé
Fimo proffesional dalších barev
Dutinky
Žárovku nebo vypoklou formičku
Fimo Deco gel
Brožový můstek
Kulaté vykrajovátko
Potravinářská folie
Fimo strojek
Brusné houbičky
Nůž se špičkou
Textura

 

Ve strojku na Fimo si vytvořte na nejširším nastavení strojku plát z černé barvy. Vykrajovátkem vykrojte na kachličce jedno kolečko a zbytek hmoty nechte na kachličce.

DSC_0010

Ve Fimo strojku si vyválejte plát o trošku tenčí (na nastavení strojku 3), vytvořte z něj menší obdélník. Brožový můstek postavte na hmotu, lehce přimáčkněte. Obdélník hmoty potřete lehce kapkou Fimo Deco gelu a protáhněte jej opatrně pod jehou tak, aby natřená strana dosedla na spodní hmotu. Můžete otexturovat.

DSC_0014

Vykrajovátkem si vykrojte konečný tvar zadní části brožky.

DSC_0015

DSC_0017

Můžete se přesunout k čelní straně brožky. Opatrně přeneste nachystané kolečko do středu žárovky. Kolečko na žárovce důkladně uhlaďte, netlačte ale moc, aby hmota zůstala po celé ploše stejně široká. Na Fimo strojku si vyválejte pláty různých barev (nastavení strojku č.4). Pokládejte je na potravinovou folii.

DSC_0018

Dutinky slouží výborně jako mini vykrajovátka, také je můžete použít k texturování. Dutinky nemají spoj, takže tvar výřezu je pravidelný. Nemusí však mít jen kulatý tvar. Jednoduše si je kleštičkami poohýbejte do libovolných tvarů.

DSC_0023

Dutinkou vykrojte tvar. Protože plát máte položený na potravinové folii, hmota vám zůstane uvnitř dutinky, lehce ji tak přenesete na vytvořený podklad na žárovce. Na podklad pouze přiložte, netlačte, nevykrajujte. Takto si poskládejte celý vzor na čelní straně. Poté upečte obě části, jak zadní tak přední stranu (i s žárovkou) 20 mintut 110°C.

DSC_0001

DSC_0005 (2)

DSC_0007 (2)

DSC_0008 (2)

DSC_0009 (2)

Kraj upečené čelní strany seřízněte nožem se špičkou a zarovnejte hranu, hranu můžete lehce přebrousit hrubou brusnou houbičkou.

DSC_0002

Okraj potřete větší vrstvou Fimo Deco gelu, přitlačte čelní stranu. Přebytečný Fimo Deco gel otřete.

DSC_0004

DSC_0005 (3)

Nyní můžete naposled upéct (20 minut na 110°C). Aby vám čelní strana neujížděla z místa, brožku vypodložte aby byl spoj vodorovně (nebojte, při teplotě 110°C ani dřevo ani papír nehoří).

DSC_0002 (2).NEF

Po upečení nechte vychladnout, dokonale obruste kolem dokola hranu. Lakovat můžete ale nemusíte, hranu stačí přeleštit kouskem rifloviny a máte hotovo 🙂

DSC_0005 (4).NEF

Přenášení tvarů z dutinek můžete použít jak na rovný podklad, tak na kuličky 🙂