FIMO tour of Slovakia 2017

Ve spolupráci s Panta Rhei (sít největších knihkupectví a kreativních potřeb na Slovensku) jsme uspořádali 1. ročník FIMO tou of Slovakia po největších městech Slovenské republiky. Pod vedením zkušené lektorky Petry Kejlové, která s FIMO hmotou pracuje už několik let, prošlo workshopy stovky zájemců, kteří se chtěli naučit nové techniky práce s FIMO. A že nebyly zklamaní dokazují už samotné fotky z jejich tvorby.

 

 

 

 

 

Každý z účastníků si mohl vyzkoušet jak skládat jednotlivé barvy a vytvářet naprosto neskutečné ornamenty a obrazce. Práce s FIMO hmotou Petru hodně baví a pocítili to z ní i účastníci, kteří odcházeli z workshopů nadšeni. V průběhu října se tak mohli setkat příznivci kreativní tvorby s Petrou hned v několika velkých městech – Košice, Bratislava, Žilina, Trnava, a další…

Petra předváděla neskutečné techniky a vnukla nám malou myšlenku na znovuoživení workshopů tady v České republice, protože nám hodně lidí po akci psalo, že by rádi něco podobného zažili i v České republice. Tak kdo ví, třeba se brzy dočkáte. Navíc přineseme i krátkou reportáž, kde vám přineseme pohled účasntíků akce. Už teď vám ale můžeme ukázat ohlasy účastníků worshopů :

Petra K. (Žilina): 

Tvorbe s polymérovými hmotami sa venujem už tri roky a strašne ma to chytilo. S lektorkou Petrou to bolo niečo úžasné, pripravila si pre nás pokročilejších naozaj zaujímavé kúsky a ja si po tých pár hodinách hovorila, že nechcem prestať a chcem pokračovať. Dúfam, že ešte podobné akcie budú aj naďalej.

Radka S. (Bratislava)

Je vidieť, že pani Kejlová má naozaj skúsenosti. Vyskúšať si pokročilé techniky a porozprávať sa pri tom s ľuďmi, ktorých baví polymérovej hmoty bol úžasný zážitok. Dúfam, že podobné akcie budete opakovať. určite prídem

Erika K. (Trnava)

Možnosť vyskúšať si prácu s fimem som sa nemohla nechať ujsť. Stretnutie ma strašne bavilo a skúsila som si niečo nové. Je vidieť, že človek na tie pokročilejšie techniky potrebuje viac skúseností, ale treba ich čase získam. Veľmi ma to bavilo. Ďakujem

 

O Panta Rhei, díky kterému jsme měli možnost tuto akci uskutečnit: 

Začátky Panta Rhei sahají do roku 1989. Prvními prodejními místy byly malé stánky na trzích a následně vznikla první kamenná prodejna ve Velkém Mederu. Nadšení pro knižní trh a myšlenka dostávat knihy stále více a více mezi lidi vyvrcholila v roce 2000, otevřením prvního knihkupectví v nákupním centru bratislavského Polus.

Do rodiny Panta Rhei přibývaly kníkupectvá po celém Slovensku. Nezáleželo na velikosti města, knihy byly najednou na dosah ruky. Díky Panta Rhei se v nákupních centrech šířila kultura a zážitky z knih. V roce 2009 bylo vybudováno zatím naše největší knihkupectví – dvoupodlažní prodejna na Poštové ulici v srdci bratislavského Starého Města. Její výjimečnost oproti jiným knihkupectvím je, že tam probíhají pravidelné diskuse, křty knih a autogramiády slovenská i zahraničních autorů. Součástí tohoto knihkupectví je i první kavárna Café Dias. Spojení kvalitních knih a výborné kávy bylo prvním a jedinečným na Slovensku. V současnosti jsou kavárny Café Dias součástí 14 knihkupectví Panta Rhei.