Jak vyrobit látkový květináč na bylinky.

Vytvořit unikátní květináč na bylinky nebo jiné drobné kuchyňské předměty. Stačí jen vzít látku, barvy na tkaniny, tužidlo a jdeme na to. Vzory, které si na květináče vytvoříte jsou čistě na vás. Můžou vás charakterizovat nebo tam dejte prostě jen svoje oblíbené. My zapracujeme na hvězdách, protože vy jste naše hvězdy!

Příprava látek

Pro květináč si připravte čtvercový kus látky s rozdělením jako na obrázku. Šedé oblasti nejsou po sešití vidět. Na jednotlivé strany čtverce si pak můžete připravit vzory. Pruhy představují místa, která následně sešijeme.

(Pro zlehčení si můžete stáhnout PDF vzor látky)

 

Vzorování

Můžete využít samolepící šablony nebo i vlastní šablony. Použijte barvu na textil (dle libosti) na světlé látky raději tavší barvy a na tmavší látky světlejší. 🙂 Ale to je všem jasné. Barvu nechte následně zaschnout.

 

Šití

Předkreslené spoje spojte pod úhlem 90 °. Zkušené tvořilky využijí šicí stroj a my méně šikovní můžeme využít i jehlu a nit a spoje sešít ručně.

 

 

 

Aplikujte dekorační tužidlo na textil

Do vzniklé nádoby nalijte dekorační tužidlo a pořádně rozetřete do všech míst. Pro lepší tvarování formy, můžete využít skleněné, keramické nebo jiné nádoby, které nenasají tužidlo do sebe. Tužidlo pak ze skla snadno umyjete vodou.

Vysoušení.

Při běžné teplotě schne dekorační tužidlo 2-3 dny. S fénem kolem 10-40 minut podle tloušťky tkaniny. A v předehřáté troubě na 110° C 10 minut.

Vodotěsný ochranný lak 
Poté, co se květináč vysuší a ochladí, je zapotřebí použít vodotěšný lak. Pořádně nádobu posprejujte a aplikujte 2-3 vrstvy.

Použité materiály

Barvy na textil (položka č 90969, 90959, 90961)
Samolepící šablony hvězdy
Dekorační tužidlo
Vodotěsný lak