Barvy ve spreji Montana Gold a DUPLI-COLOR

Kreativní svět se opět rozšiřuje o další fantastickou novinku – barvy ve spreji. Značka DUPLI-COLOR je na trhu více než 50 let. Evropský průkopník v oblasti barev nanášených stříkáním a dotykovými tužkami. S touto značkou společnost  nabízí širokou škálu produktů pro automobily, domácnost a hobby a právě i vás, naše kreativní tvořilky a tvořílky. Již brzy vám představíme, co vše lze s barvami ve spreji dělat. Ale zatím malá ochutnávka:

Proč barvy ve spreji?

Existuje hned několik důvodů proč volit tuhle kreativní metodu:

 1. Obrovské množství efektů, kombinací a kreativních možností.
 2. Nepotřebujete štětec 🙂
 3. Dlouhá životnost
 4. I z běžných věcí můžete udělat parádní kousky.

Dekorační barvy ve spreji

Tato široká řada dekorativních sprejů nestanoví žádné hranice vaší fantazii. Pro jakýkoli objekt, ktery si kutilové chtějí zhotovit samy – najdete zde perfektní základ, velký výběr barev nanášených stříkáním, například standard RAL, efektové spreje pro vynikající dekorativní práce stejně jako speciální barvy pro speciální aplikace.

Dekorační barvy ve spreji mají hned několik rozdělení podle jejich základních vlastností:

 • Akrylové barvy – skvělé kryjí, lze je přelakovat a mají přijatelně krátkou dobu schnutí
 • Na vodní bázi – nevytváří nevhodný zápach, jsou velmi ekologické a jsou velmi odolné vůči povětrnostním vlivům. Díky jejich vlastnosti je můžete využít i na lakování dětských hraček

Zobrazit nabídku dekoračních barev

 • Mramorovací efekt – Dekorativní sprej pro jedinečný, velmi aktuální mramorový vzhled. Speciální plastová kvalita. Marble Effektspray se nanáší pouze jedním nástřikem na rovný, barevný povrch. Vhodný pro vnitřní i venkovní použití. Lze aplikovat na mnoho povrchů.
 • Kraklovací efekt – Efekt popraskání – dvouvrstvé efektní lakování nabízí jedinečné tvůrčí možnosti a jeho výsledkem je módní vintage vzhled. První vrstvou je lakování na akrylátové nebo nitro-kombi bázi.
 • Lístkové efekty – S tímto produktem „pozlatíte“ či „postříbříte“ předměty všeho druhu jako mávnutím kouzelného proutku. Tento dekorativní, rychleschnoucí lak propůjčí lakovaným předmětům vzhled, který je podobný povrchu s lístkovým zlatem či stříbrem. Odolný proti otěru, pro vnitřní i venkovní použití.

Barvy na textil

Barevný sprej na akrylátové bázi pro textilní dekorace a výtvory. Maximální jasnost barev. Po zaschnutí odolný vůči praní na 30 °C – program na jemné prádlo (naruby). Není nutná další fixace. Velmi dobrá krycí schopnost a dobrá odolnost vůči působení světla pro vnitřní i venkovní použití. Ideální pro kombinování se šablonovými technikami.

Laky a lepidla ve spreji

Nemůžou chybět ani laky a lepidla ve spreji pro široké použití při kreativní tvorba. K čemu laky a lepidla slouží snad ani nemusíme vysvětlovat, jen je důležité uvést, že jejich aplikace je velmi jednoduchá.

Věděli jste že?

Několik zajímavostí o barvách ve spreji:

 1. Před použitím je nutné barvu protřepat 1-3 minuty. Proč? Aby se látky ve spreji správně spojily a plnili všechny funkce. Proto je tam ta kulička, která pomáhá promíchání
 2. Barvy ve spreji je ideální skladovat při teplotě 15-25 stupňů.
 3. Akrylové barvy schnou mnohem rychleji.
 4. A to nejdůležitější! Před prvním použitím musíte sundat ochranný kroužek (dle návodu na spreji), jinak nám budete psát, že barva nefunguje 🙂