Představujeme novou značku v naší kreativní nabídce – C. Kreul

Kreativní svět Brno

91994_JAVANA Bleichen auf Stoff_Set_Ideenbroschuere - Kopie

Už 178 let společnost C. Kreul doprovází umělce, děti a vlastně všechny tvůrčí duše do fascinujícího světa barev. Historie značky se datuje do roku 1838 kdy všestranný Carl Johann Dietrich Kreul (1803-1867), slavný umělec a vynálezce, vyvinul speciální mlýnek na barvy, kterým určil princip výroby. Jako první německá manufaktura pro umělecké potřeby stále 919_Kreative_FarbgestaltungaufStoff_2015_1_webvyrábí produkty nejvyšší kvality Made in Germany“ což je také další z důvodů proč se řadí ke světové špičce. Filozofie společnosti je založena na vizi být partnerem pro malé i velké umělce na jejich kreativní cestě malováním barvami a být jim  schopnými splnit jim všechny kreativní sny. A pravým partnerem opravdu je. Nabídka barev je velmi velmi široká, rozmanitost povrchů pro které je lze použít je takřka nekonečná a ať budete dekorovat cokoli, pro svůj výrobek si tu Vaši barvu určitě u C. Kreul najdete. Představit všechny produkty této firmy v jednom povídání vážně nejde a tak to vezmeme popořádku 🙂

JAVANA

985_KREUL_Javana_Batik-Textilfarbe_Tuecher_Logo_CMYK

Většina z Vás si určitě pamatuje jak si v dětství batikovala trička, kalhoty a vlastně všechno co šlo, kouzelnými barvami s nápisem JAVANA. No abych to upřesnila, každý komu je více než 30 let :)) . V té době to byly jediné kvalitní barvy, které se daly sehnat. JAVANA je označení řady výrobků C. Kreul určené výhradně pro textil. Doba pokročila ale kvalita barev JAVANA zůstala pořád více než skvělá a řada se rozrostla o stovky dalších výrobků, kterými můžete textil dekorovat. Barvy jak na světlý, tak na tmavý textil,  fixy na textil, perlová pera, sluneční barvy, malování voskem, batika, barvy do pračky, slupovací barvy, nažehlovacími fólie, aplikace, barvy se speciálními efekty atd. Doplněna byla i o předměty k dekorování a štětce a speciální pomůcky, které Vám usnadní a zpříjemní tvoření tak, že jediný problém co s těmito barvami budete mít bude kterou si vybrat dřív. Díky těmto kvalitním barvám a praktickým pomůckám zvládne totiž malovat na textil opravdu každý.

JAVANA Malhilfsmittel

91994_JAVANA Bleichen auf Stoff_Ideenbroschuere_Ambiente_Natur_mLogo

S JAVANA barvami si můžete přinést barvy nejen do svého života zdobením oblečení ale i do domova. Doma se Vám může na látce zrcadlit Váš osobitý styl. Polštáře, látkové potahy, závěsy nebo třeba textilní lampy vytvářejí domáckou, útulnou atmosféru. Ať už si je štětci pokreslíte nebo razítky potisknete stanou se Vaším uměleckým dílem.  A co poteší oči i duši víc než s láskou vlastnoručně vytvořená věc, kterou nikdo jiný nemá :))

91990_JAVANA Drucken auf Stoff_Gardine_RGB

Perlen Pen

Kdybych měla vybrat jeden jediný textilový produkt značky C. Kreul, který mě opravdu nadchnul a je pro mě něčím novým, byl by to Perlen Pen. Milovníci puntíků určitě také zajásají 🙂 Perlen Pen je perlové pero které se používá pro vytvoření tvaru poloviční perly s kovovým vzhledem a hladkým povrchem. Tvar pera umožňuje velmi snadné dávkování. Barva je na vodní bázi a můžete si vybrat z 11ti barevných odstínů. Barvy se nijak nemusí fixovat, pouze se nechají důkladně zaschnout. Dekorovaný textil pak lze prát do teploty max 40°C (v sáčku na prádlo nebo obrácené naruby).

923_Perlen Pen_Stoff1

Perlovým perem nemusíte dekorovat pouze textil ale je vhodný i na dřevo, kov, sklo, kůži, syntetický materiál,

JAVANA Perlen Pen

a ideální je také pro použití na scrapbooking.

923_Perlen Pen_Papier3

Vyzkoušejte 🙂 a pokud nejsou puntíky pro Vás tím pravým ořechovým, přijďte si k nám vybrat 😉

DSC_0029