A Perlen Pen už znáte?

PerlenPen

dsc_0029-nef

Puntíky nikdy nevyjdou z módy, puntíkování bude stále uklidňovat, perly budou vždy krásné 🙂 Perlen Pen alias perličkové pero, pero vhodné na jakýkoli povrch, pero se kterým velmi jednoduchou technikou oživíte jakoukoli věc¨, co máte doma. Puntíky na kamenech, puntíkované obrazy, rámy, skleničky, polštáře, zrcadla, svícny, … težko najdete předmět, který by nešel Perlen Penem „opuntíkovat“ 🙂 Perličkami můžete doplnit i vaše kreativní techniky jako malování na textil, scrapbooking, decoupage, atd.

obr-1

Perlen Pen se vyrábí celkem v jedenácti barvách a jednom bezbarvém provedení. Barvy jsou syté, dokonale kryjí a svým kovovým vzhledem opravdu připomínají povrch perel.

Nanášení barvy není vůbec složité. 🙂 Z tuby s barvou odšroubujte uzávěr, držte ji svisle k dekorovanému předmětu a pomalu mačkejte. Barva sama vytváří 3D perličky. Velikost perliček si určujete množstvím barvy. Pro získání hladkého oblého povrchu lehce poklepejte zespodu na dekorovaný předmět v místě pod vytvořenou perličkou, aby barva sesedla a perlička se zaoblila.

obr-2

obr-4

Nejpohodlnější je, že se barvy nijak nefixují. Barvu prostě nechejte jen tak schnout na vzduchu. Nepoužívejte fén ani žádné jiné pomůcky k urychlení schnutí. Jediné, čeho byste docílili, by byl popraskaný povrch perličky. Cca během půlhodinky je barva suchá na dotek.

obr-3

Perličky velmi sluší textilu. Z jednobarevného obyčejného trička nebo povlaku na polštář vytvoříte ornamentem z perliček jedinečný originál. Opět platí, že se barvy nemusí fixovat, pouze se nechají 24 hodin proschnout. Textil pak můžete prát do teploty max. 40°C, nejlépe na program na jemné prádlo a otočený naruby nebo v pracím sáčku. Textil můžete žehlit, ale opatrně, zásadně žehlete na rubové straně látky, na měkkém podkladu a jen mírně teplou žehličkou. Pokud kombinujete Perlen Pen s jinými barvami, které se fixují, naneste napřed ty, zafixujte je a až poté nanášejte perličky Perlen Penem.

Kreativní svět Brno

Vyberte si zde, vyzkoušejte a pochlubte se nám :))

image