FIMO inspirace – Vlastnoruční podtácek v měděném vzhledu

Vytvoř si svůj unikátní FIMO podtácek v moderním trendy vzhledu.

Tyto krásné podtácky nejenom ochrání váš nábytek od vody, ale také dodají vašemu stolování moderní a okouzlující design. Přidejte ke svému tradičnímu prostírání nové, současné barvy.

Ať už chystáte rodinnou večeři, letní grilování nebo narozeninovou párty – potřebujete k doladění tyto krásné vlastní výrobky z FIMO hmoty.

Kombinujte barvy dle vlastní fantazie a oslňte každou společnost.

 1. krok

Jeden blok FIMO EFEKT perleťová černá (8020-907) rozválej ve FIMO strojku (8713) na přibližně 2 mm tlustý plátek.

2. krok

Vytiskněte a poté vystřihněte vzorek s přiloženého souboru. Umístěte papír na plátek FIMO a použijte nůž k vyřezání tvaru. Držte nůž rovně a tlačte dolů svisle přesně podle linie tvaru.

3. krok

Opakujte postup a vytvořte další vzory ve stejné tloušťce z FIMO SOFT tělové barvy (8020-43). Připravte si dva tvary v tělové barvě a jeden v perleťové černé.

4. krok

Vyřízněte vhodnou velikost FIMO kovového plátku (8781-26) a poté přiložte na jeden z připravených tvarů v tělové barvě. Pomocí štetečku lehce přilněte kovový plátek na FIMO hmotu. Tento plátek opatrně štetečkem přitláčejte k FIMO hmotě až dostatečně nepřilne. Poté opatrně ořízněte přebytečnou fólii do původního tvaru.

TIP: udržejte kovový plátek bez přeložení k jednotité vrstvě tak, aby po přilnutí byl krásně rovný nevrásčitý.

5. krok

Podle obrázku zkompletujte tři kosočtverce na připravený základ v perleťové černé. Zkuste přiložit těsně k sobě, aby nezůstal žádný prostor mezi jednotlivými elementy.

6. krok

Připravte si dostatečně velký kus pečícího papíru. Postupně nejdříve prsty velmi opatrně spojte jednotlivé vzory k sobě a poté velmi jemně bez jakéhokoliv tlaku převálejte Akrylovým válečkem (8700 05) tak, aby se vzor krásně spojil do jednolité plochy. Pozor nepřejíždějte přes hrany výrobku.

7. krok

Vytvořte si další podtácky dle vlastní potřeby a poté vypečte v troubě cca 30 minut při 110°C. Použijte elegantní FIMO teploměr (8700 22).

8. krok

Po ochlazení výrobků navlhčete FIMO brusnou houbičku (8700 08) a opatrně začistěte hrany. Před pokračováním práce odstraňte prach z broušení.

9. krok

Po začištění lakujte výrobek FIMO lesklým lakem (8703 01). Lakováním docílíte leského vzhledu a hlavně ochráníte výrobek před odřením či před poškozením tekutinou. Výrobek můžete čistit vlhkým hadříkem, nemyjte ho v myčce.

Když pořádáte velikonoční, vánoční, dětskou narozeninovou párty nebo jenom grilování pro přátele, vaši hosté jistě ocení originální výrobky z vaší FIMO dílny. Barevné podtácky v různých variantách krásně doladí vaší tabuli. Vybírejte barvy dle svého vkusu či přiležitosti a poprávu sklidíte uznání. Stáhněte si stránku z tvary od autora tohoto návodu, výrobce FIMO hmoty společnosti STAEDTLER GMBh.

Podtacek_tvary

Budeme velmi rádi, když tento návod využijete nebo ho dále posunete mezi své zákazníky. A budeme nadšeni, když nám pošlete fotky svých výrobků, které poté zveřejníme na Facebooku, Instagramu atd.