Tvarovaná pryskyřice – cuff náramek (návod)

Kreativní svět Brno

dsc_0022-2

Potřebujete:
křišťálovou pryskyřici Crystal’Diamond a pomůcky na míchání
karton
řezák
pravítko
širokou lepicí pásku
nůžky
sklenici širokou 6-7 cm podle toho jakou šířku naměříte viz níže
něco hezkého co do pryskyřice zalijete, v návodu jsou to kovové plátky, kapka barev do pryskyřice a kabošon z pryskyřice.
smirkový papír

Začněte tím, že si změříte velikost náramku. Buď použijete nějaký co už doma máte, pokud ne, vnitřní průměr náramku se rovná míře mezi středem ukazováčku a středem malíčku. A přesně tuto míru by měla mít v průměru sklenice, která bude tvořit formu náramku.

dsc_0008-nef

Na karton si nakreslete tvar budoucího náramku.

dsc_0003

Vyřízněte.

dsc_0010

Celou vnitřní stranu dokonale lepicí páskou oblepte. Dále odviňte část lepicí pásky, položte ji na rovnou plochu a karton k ní přitiskněte. Dobré je použít několik vrstev pásky. Dejte si opravdu záležet.

dsc_0015

Namíchejte si dostatečné množství pryskyřice.

dsc_0021

Nalijte do výřezu. Dřívkem naveďte pryskyřici i do krajů.

dsc_0035-nef

Do pryskyřice můžete začít vkládat kovové plátky a vložit pevný kabošon.

dsc_0022-3

dsc_0036

Část pryskyřice obarvěte barvivem pro pryskyřice. A rovnoměrně po kapkách přidávejte do pásu náramku.

dsc_0040

Ideální množství pryskyřice je zhruba po výšku kartonu. Nechte 24-26 hodin vytvrzovat (nedávejte na topení ani k žádnému jinému zdroji tepla).

dsc_0001

Po 24-26 hodinách je pryskyřice suchá na dotek, není však tvrdá. Je tvárná a pevností připomíná gumu a přesně téhle vlastnosti využijete. Odstřihněte karton. Prozatím neodlepujte lepicí pásku kterou byl podlepen.

dsc_0003-3

Pás natvarujte na skleničku.

dsc_0009-nef

Konce pevně přilepte lepicí páskou.

dsc_0004

Místa, kde pás pryskyřice odstává od skleničky, přitiskněte ke skleničce pomocí lepicí pásky (můžete přelepit celé kraje).

dsc_0005-2

Nechte 24 hodin dovytvrzovat.Poté sejměte ze skleničky, můžete odstranit veškeré části lepicí pásky. Náramek drží pevně tvar. Smirkovým papírem obruste hrany a konce náramku.dsc_0005-4-nef

a je hotovo 🙂

dsc_0014

Kreativní svět Brno

Pokud vás pryskyřice zaujala, můžete ji najít v eshopu ZDE nebo na dotaz u našich partnerů, kde si ji můžete důkladně prohlédnout. Mapu našich partnerů naleznete ZDE.