Tvarovaná pryskyřice – stáčené korálky (návod)

Kreativní svět Brno

Návod, který vznikl pro dvouměsíčník nejen o korálkování Korálki, pro číslo listopad/prosinec, a který vydává náš vážený partner Rooya, jejíž korálkárnu nejen s korálky můžete navštívit na Blanické 6 na Praze 2 🙂 Zde si také můžete prohlédnout vybrané zboží z naší nabídky 🙂

Korálky pro Korálki

0

Materiál a pomůcky
křišťálová pryskyřice Cléopâtre Crystal’Diamond a pomůcky na míchání
karton
řezák
pravítko
široká lepicí páska
nůžky
Fimo kovové plátky
Cléopâtre barvivo do pryskyřice modré
jehla
smirkový papír

 

Na karton si nakreslete plochu kterou budete zalévat pryskyřicí.

dsc_0002

Plochu vyřízněte.

dsc_0007

Celou vnitřní stranu dokonale oblepte. Dále odviňte část lepicí pásky, položte ji na rovnou plochu a karton k ní přitiskněte. Dobré je použít několik vrstev pásky. Dejte si opravdu záležet.

dsc_0011-nef

Namíchejte si dostatečné množství pryskyřice.

dsc_0017

Pryskyřici si rozdělte na dílky. 2/3 nechte čiré a do 1/3 přimíchejte modré barvivo. Čirou pryskyřici nalejte do výřezu. Dřívkem ji naveďte do krajů. Po kapkách přidávejte modrou pryskyřici a na kousky natrhané zlaté plátky. Nechte 24-26 hodin vytvrzovat (nedávejte na topení ani k žádnému jinému zdroji tepla).

dsc_0029-nef

Po 24-26 hodinách je pryskyřice suchá na dotek, není však tvrdá. Je tvárná a pevností připomíná gumu a přesně téhle vlastnosti využijete. Odstřihněte karton a odlepte lepicí pásku kterou byl karton podlepen.

dsc_0012

Nastříhejte plát na trojúhelníčky.

7

Trojúhelníčky stáčejte pomocí jehly od nejširšího místa po nejtenčí. Konec přilepte lepicí páskou, aby korálky držely v požadovaném tvaru.

dsc_0016

Nechte 24 hodin dovytvrzovat.

dsc_0027

Po 24 hodinách můžete odlepit lepicí pásku, která držela konečný tvar korálků. Pryskyřice je už vytvrzená. Smirkovým papírem obruste případné ostré hrany a korálky navlékněte na pruženku.

10

Kreativní svět Brno Pokud vás pryskyřice zaujala, můžete ji najít v eshopu ZDE nebo na dotaz u našich partnerů, kde si ji můžete důkladně prohlédnout. Mapu našich partnerů naleznete ZDE.