Zázračná Cléopâtre – Nenahraditelná podložka

Kreativní svět Brno

Dovolím si říct, že na českém trhu stejná pomůcka nebyla, dovolím si říct že na českém trhu nebyla ani podobná pomůcka, která by ji mohla nahradit, dovolím si říct že prostě na českém trhu podložka pro práci s pryskyřicí nebyla vůbec … ale teď? Teď JE! 🙂  My ji máme a v tomto povídání si ukážeme s čím vším vám může při tvoření s pryskyřicí pomoci a opravdu toho není málo! :))

dsc_0003-5

Ať už zaléváte pryskyřicí své výrobky z Fima nebo zaléváte pryskyřicí obrázky do lůžek, tato podložka se vám stane nenahraditelným pomocníkem a protože je opravdu multifunkční, bude práce s ní opravdu zábava.

dsc_0004-4

Podložka je vyrobena z pružného silikonu, ten umožňuje že podložka pevně drží na podkladu, neujíždí, při práci tuto protiskluzovou vlastnost opravdu oceníte. I když o ni nechtěně zavadíte, podložka zůstává na svém místě a vaše výrobky otřes nijak neohrozí. Je vyrobena v ideální velikosti, která není ani malá ani velká a to 20 x 30 cm. Výrobce myslel i na ty, kterým by tato plocha nestačila a tak jsou její okraje členité tak, abyste mohli skládat k sobě více těchto podložek, ty se mezi sebou nepohybovaly, a vytvořit si tak opravdu veliké pracovní místo 🙂resin-pad-cleopatre-tapis-antiadhesif-multifonction-pour-resine-002

Dříve se při zalévání pryskyřicí (především výrobků z Fima) výrobky pokládaly na pečící papír, aby když pryskyřice steče a zatvrdne, neponičila plochu pod výrobkem a výrobek se dal snadno z podkladu odloupnout. Když pryskyřice stekla skončila většina těchto pracně vytvořených Fimo výrobků, které jste chtěli pryskyřicí zkrášlit, v odpadkových koších, protože pryskyřice zatekla pod spodní stranu a celou ji zalila. Opravitelné tyto výrobky byly pouze po zdlouhavém obrušování celé zadní strany. To se vám s podložkou už stát nemůže. Hlavní plochu podložky tvoří silikonové hroty, které jsou na podložce hustě rozprostřeny ve vzdálenosti 7mm od sebe. Hroty jsou vysoké necelý centimetr a ač jsou velmi pružné, pevně podloží dekorovaný předmět. Pokud vám pryskyřice steče, první silikonový hrot na který pryskyřice narazí ji zabrzdí a ona po něm steče na podložku. Nemůže se vám tak stát, že se vám zničí celá zadní strana. Na zadní straně zůstane pouze výstupek v místě silikonového hrotu, který pryskyřici odváděl, a tento malý výstupek jednoduše obrousíte 🙂

dsc_0006-5

dsc_0035-nef

Rozlitá pryskyřice díky podložce už nebude odpadem, i z rozlité pryskyřice můžete vytvořit zajímavé základy nebo i předměty pro vaše další tvoření.

dsc_0050

dsc_0003-001

Pokud zaléváte pryskyřicí větší předměty, nemusíte se bát že vám steče z podložky. Podložka má kolem dokola žlábek, který pryskyřici nedovolí opustit podložku.

dsc_0040

Celá jedna kratší strana je věnována 8 formám. Můžete si na ní jednoduše vyzkoušet jaké je to pryskyřici lít do forem a vytvořit si tak knoflíčky nebo přívěsky. Po vytvrdnutí pryskyřice jdou díky velké pružnosti podložky lehce vytáhnout. Ne vždy se vám povede odhadnout správné množství namíchané pryskyřice a místo abyste hledali kam ji ještě použít a spotřebovat, abyste ji nemuseli vyhazovat, jsou tyto formy i velmi praktické.

dsc_0060-nef

dsc_0038

Protější strana, jednoduše řečeno, moc pomáhá. Najdete tady drážku, kterou můžete využít jako odkládací místo na nástroje, které v průběhu práce s pryskyřicí měníte. Nemusíte je tak vůbec pokládat a neušpiníte si pryskyřicí prostor mimo pracovní místo. Do drážek lze taktéž zalévat předměty.

dsc_0018-5-001

Nejvíce tuto stranu ale využijete pokud zaléváte pryskyřicí prstýnky. Odpadá vám totiž přemýšlení, do čeho a jak základ prstýnku postavit aby držel a aby nevypadával 🙂 To stejné platí i u lůžek na sponkách do vlasů 🙂

dsc_0013-5

Kreativní svět BrnoPokud vás podložka zaujala, můžete ji najít v eshopu ZDE nebo na dotaz u našich partnerů, kde si ji můžete důkladně prohlédnout. Mapu našich partnerů naleznete ZDE.